14-15 września 2018, Kazimierz Dolny, Hotel Król Kazimierz

KLOS 2018 3rd Kraków-Lublin Ophthalmology Summit


IMPREZY TOWARZYSZĄCE

PIĄTEK - 14.09.2018

W dniu 14.09.2018 r. serdecznie zapraszamy do zwiedzania późnorenesansowych kamienic w Kazimierzu Dolnym z niezwykłym przewodnikiem, doktorem Maciejem Żelbromskim, historykiem i konserwatorem dzieł sztuki, Dziekanem na Wydziale Ochrony Dóbr Kultury Szkoły Wyższej Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu  

W programie zwiedzania m.in.:

Kamienica Celejowska, która  należy do najcenniejszych w Polsce zabytków epoki manieryzmu. Wzniesiono ją w 1635 roku dla bogatego kupca Bartłomieja Celeja. Niektórzy nazywają ją „Pod Świętym Bartłomiejem” lub Kamienicą Czarną ze względu na ciemną niegdyś barwę tynku. Budynek z kamienia wapiennego ma bogato zdobioną elewację wykonaną w technice stiuku. Wysoka attyka z rzeźbionymi maszkarami uważana jest za najpiękniejszą w Polsce. Składa się z trzech zębów z niszami, w których umieszczono naturalnej wielkości figury św. Jana Chrzciciela, Chrystusa Zbawiciela, Matki Boskiej i św. Bartłomieja. Portale okienne wykonane są w stylu barokowym. Na parterze budynku mieści się sklepiona sień i dwie sale, natomiast na piętrze cztery izby z drewnianymi stropami.

Kamienice Przybyłów - pod św. Mikołajem i św. Krzysztofem, które powstały ok. 1615r. Kamienice zostały wybudowane przez mieszczan – Mikołaja i Krzysztofa Przybyłów i stanowią przykład późnorenesansowej (manierystycznej) architektury, łączącej w sobie miejscową tradycję budowlaną z wpływami niderlandzkimi i włoskimi. Dekoracja wykonana jest w technice stiuku. Kamienice zwieńczone są jednymi z najpiękniejszych w Polsce renesansowych attyk.

Więcej na temat stanu obecnego i losów tych zabytkowych kamienic  podczas zwiedzania z panem Doktorem Żelbromskim.

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy na „lekcję historii na żywo” w pięknym Kazimierzu nad Wisłą!

Informacje dodatkowe:

  1. wyjście na zwiedzanie z Hotelu Król Kazimierz (miejsca obrad) o godz. 9.00 (przed rozpoczęciem obrad)
  2. planowany czas wycieczki pieszej ok. 1 godz. – 1.5 godz. 
  3. udział w zwiedzaniu jest bezpłatny dla uczestników konferencji i osób towarzyszących
  4. liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń
  5. udział w zwiedzaniu można zgłaszać e-mailowo kotarska@inspirecongress.pl lub w miarę dostępności miejsc  w recepcji  konferencji (na miejscu).


    _______________________________________________________________________________________

Wieczorem zapraszmay Państwa do udziału w koncercie oraz kolacji.

KONCER ZESPOŁU NEOKLEZ - GODZ. 19.30

KOLACJA - GODZ. 20.30

„Energetyzująca i bezkompromisowa grupa NeoKlez” - takimi słowami najczęściej zaczynają się zapowiedzi ich koncertów.
Po sukcesie debiutanckiego albumu „Pięć stron świata” młodzi muzycy z Lublina: Stanisław Leszczyński (skrzypce), Damian Szymczak (klarnet), Piotr Tomala (akordeon), Kacper Bardzki (gitara basowa), Kamil Wróblewski (perkusja) podróżują po zakątkach Polski i Europy prezentując własne spojrzenie na muzykę klezmerską. Łobuzerski styl i wibrująca energia są wizytówką NeoKlez. Ich własne kompozycje charakteryzuje nieregularne metrum, przesunięcia rytmiczne oraz łączenie tradycyjnego brzmienia z elementami współczesnej muzyki popularnej, jak: drum’n’bass, jazz, funk, rock. Każdy ich koncert, to potężna dawka mocy klezmerskobałkańskich dźwięków.

Udział w koncercie odpłatny indywidualnie  (płatność na miejscu), nie jest finansowany ze środków firm innowacyjnych zrzeszonych w INFARMIE. Koncert odbędzie się w sali innej niż kolacja.

Hotel Król Kazimierz
Puławska 86
24-120 Kazimierz Dolny

14-15 września 2018

ORGANIZATOR

Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Medycyny
ul. Nowowiejska 38
50-315 Wrocław

BIURO ORGANIZATORA

InspireCongress Sp. z o. o.
ul. Powstańców Śl. 95,
53-332 Wrocław
Tel.: +48 71 780 90 52
Faks: +48 71 780 90 54
E-mail: biuro@inspirecongress.pl

PARTNER NAUKOWY

Klinika Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego Katedry Okulistyki UM w Lublinie
Katedra Okulistyki i Onkologii Okulistycznej UJ CM w Krakowie
Tel.: 81 534 02 51